دور جدید قالب های سایت و وبلاگ

دور جدبد تعمیر قالب های وب سایت

شما میتوانید قالب های قدیمی رو بدون نقص دانلود مجدد نمایید

در صورت وجود هر نقص یا ایرادی در قالب ما رو در جریان قرار بدید 

+ امکان ویرایش قالب برای خریدار

+ امکان ویرایش قالب برای تمام سرویس های وبلاگ ساز

+ سفارش و ساخت قالب جدید

آخرين ارسال هاي انجمن
اخلاق پیامبر

اخلاق پيامبر(ص) در حقيقت همان اتصاف به مكارم اخلاقي است. اگر انسان رذايل اخلاقي را از خويش دور كند و به فضايل اخلاقي متصف شود، به اخلاق پيامبر(ص) و اخلاق يك مسلمان واقعي نزديك شده است. مباحث مربوط به اخلاق بسيار گسترده است.

گوشه هايي از اخلاق خاتم الانبيا حضرت محمد(ص):
در ادامه جهت آگاهي شما ما تنها به گوشه اي از اخلاق و رفتار كريمانه پيامبر خاتم(ص) اشاره مي كنيم زيرا ذکر تمام ويژگيهاي آن بزرگوار از عهده بشر عادي بر نمي آيد، لذا توجه شما را به اين مطالب جلب مي کنيم:
وقتى از همسر پيامبر(صلى الله عليه وآله) درباره اخلاق او پرسيدند، گفت:
«كان خلقه القرآن»1 ؛ «اخلاقش قرآن بود».
او قرآن مجسّم بود و اخلاق نيك او را قرآن مى‏ستايد و مى‏فرمايد: «إِنَّكَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظِيمٍ »
ماه فروماند از جمال محمد(ص)‏
سرو نباشد به اعتدال محمد(ص)‏
قدر فلك را كمال و منزلتى نيست‏
در نظر قدر با كمال محمد(صلى الله عليه وآله)‏
سعدى اگر عاشقى كنى و جوانى‏
عشق محمد بس است و آل محمد


شاخصه های اخلاقی ورزشکار مسلمان

موضوع اخلاق در ورزش رابطه بین دو طرف است و رابطه صرفاً رابطه با رقیب محسوب نمی‌شود. موضوع اخلاق رابطه با هم تیمی و حتی با خود هم هست. هیچ قانون ورزشی نمی تواند به یک بازیكن فوتبال بگوید چگونه با یار خودی رفتار كند و چگونه حب و بغضهای شخصی را در رابطه ای ورزشی و انسانی كه با هم تیمی اش دارد دخالت ندهد. این وظیفه اخلاق است که در تنظیم این روابط کوشش می کند.

از سوی دیگر معرفت اخلاقی علاوه بر آنكه از جنس ارتباط است از جنس معرفت هم هست یعنی چیزی بر معارف ما می‌افزاید. اینكه در یك مسابقه تنها یک تیم قهرمان می شود و اینكه ورزش علاوه بر قهرمانی كاركردهایی دیگر برای سلامت روح و جسم دارد و اینكه ورزش یک زندگی فشرده شده است همه معارفی هستند كه هر چند تأثیرات اخلاقی زیادی دارند اما بیش و پیش از آن، اینها بر معرفت ما می افزایند. معرفتی كه بسی به كار ما می آید.

ورزش غیر حرفه ای البته شاید به اندازه ورزش حرفه ای به اخلاق نگاه ویژه نداشته باشد. اخلاق حرفه ای اخلاق یک پیشه و یک حرفه است و همانطور كه تجارت، اقتصاد، فكر ، تكنولوژی، پزشكی و رسانه نیز به اخلاقی خاص خود نیاز دارند ورزش حرفه ای نیز بدین اخلاق نیاز دارد. در این میان دغدغه متفكران اخلاق ورزش حرفه ای آن است كه به معیارها و كدهایی اخلاقی توسل جویند كه میان همه فرهنگها و هویتها مشترك است هرچند كه پاره ای معتقد هستند این امید را باید كمرنگ كرد چرا كه تفاوتهای فرهنگی تأثیر خود را بر تفاوتهای معیارهای اخلاقی ورزش حرفه ای هم خواهند گذاشت.