دور جدید قالب های سایت و وبلاگ

دور جدبد تعمیر قالب های وب سایت

شما میتوانید قالب های قدیمی رو بدون نقص دانلود مجدد نمایید

در صورت وجود هر نقص یا ایرادی در قالب ما رو در جریان قرار بدید 

+ امکان ویرایش قالب برای خریدار

+ امکان ویرایش قالب برای تمام سرویس های وبلاگ ساز

+ سفارش و ساخت قالب جدید

آخرين ارسال هاي انجمن
گرم کردن بدن و سرد کردن آن

اصول گرم کردن و سرد کردن

داشتن برنامه سبک گرم کردن پیش از اجرای تمرینات و فعالیتهای سنگین می تواند از بروز آسیب های جدی جلوگیری کند و یا آن را به حداقل برساند.یکی از علل اصلی کناره گیری از ورزش ، آسیب ها و دردهای ناشی از فعالیت بدنی است که با گرم کردن عضلات قبل از فعالیت و سرد کردن آنها(عضلات) بعد از فعالیت می توان احساس ناراحتی را از عضلات دور کرده و برای جلسات تمرینی بعد آماده شد.

گرم کردن به بدن کمک می نماید تا فرد چه از نظر جسمانی و چه از نظر روانی برای تمرین آماده گردد و در نتیجه امکان بروز آسیب را کاهش دهد. گرم کردن شامل یک سلسله فعالیت از حرکات آهسته به سمت شدید است تا بدن را بتدریج برای اجرای فعالیت های بعدی حاضر نماید.

گرم کردن ، دمای عضلانی را بتدریج افزایش می دهد و احتمال آسیب عضلات را در حین فعالیت کاهش می دهد. بتدریج جریان خون را در عضلات فعال و قلب افزایش می دهد و در نتیجه اکسیژن و مواد غذایی بیشتری در اختیار آنها قرار می دهد و فعالیتهای آنزیمی و واکنشهای سوخت و سازی دستگاه هوازی را تسهیل می نماید.

هچنین کشسانی بافت پیوندی و دیگر اجزای عضله  را افزایش می دهد ، یعنی عملا مفصل را روغن کاری می کند. احتمال گرفتگی و کوفتگی پس از فعالیت و همچنین خستگی در حین فعالیت را کاهش می دهد. برای اجرای فعالیت اصلی زمینه روانی مساعدی را آماده می نماید. همواره به یاد داشته باشید واکنش بدن شما به گرم کردن ، مشخص کننده توانایی شما برای اجرای فعالیت انتخابیتان است.

گرم کردن

نخستین گام برای آغاز یک فعالیت بدنی گرم کردن بدن میـباشد .قبل از شروع هر نوع ورزشی  ، بهتر است که بدن خود را با نرمش گرم کنیم . تا بدن را طی مراحلی برای حداکثر نتیجه و به حداقل رساندن آسیبهای جسمی آماده ساخت. در این حال بدن با افزایش ضربان قلب و تنفس ، خود را برای ورزش کردن آماده می کند.


اخلاق پیامبر

اخلاق پيامبر(ص) در حقيقت همان اتصاف به مكارم اخلاقي است. اگر انسان رذايل اخلاقي را از خويش دور كند و به فضايل اخلاقي متصف شود، به اخلاق پيامبر(ص) و اخلاق يك مسلمان واقعي نزديك شده است. مباحث مربوط به اخلاق بسيار گسترده است.

گوشه هايي از اخلاق خاتم الانبيا حضرت محمد(ص):
در ادامه جهت آگاهي شما ما تنها به گوشه اي از اخلاق و رفتار كريمانه پيامبر خاتم(ص) اشاره مي كنيم زيرا ذکر تمام ويژگيهاي آن بزرگوار از عهده بشر عادي بر نمي آيد، لذا توجه شما را به اين مطالب جلب مي کنيم:
وقتى از همسر پيامبر(صلى الله عليه وآله) درباره اخلاق او پرسيدند، گفت:
«كان خلقه القرآن»1 ؛ «اخلاقش قرآن بود».
او قرآن مجسّم بود و اخلاق نيك او را قرآن مى‏ستايد و مى‏فرمايد: «إِنَّكَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظِيمٍ »
ماه فروماند از جمال محمد(ص)‏
سرو نباشد به اعتدال محمد(ص)‏
قدر فلك را كمال و منزلتى نيست‏
در نظر قدر با كمال محمد(صلى الله عليه وآله)‏
سعدى اگر عاشقى كنى و جوانى‏
عشق محمد بس است و آل محمد


سرطان، ورزش، درمان

فعالیت ورزشی منظم، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. آنچه شاید از آن بی خبر باشید، این است که ورزش خواصی دارد که برای درمان سرطان هم مفید است و می تواند خطر ابتلا به برخی انواع شایع سرطان را کاهش دهد...

علاوه بر این، اگر تشخیص داده شده که به سرطان مبتلا هستید، ورزش می تواند به شما کمک کند حین درمان و پس از آن حال بهتری داشته باشید. بیشتر کسانی که درمانشان موفقیت آمیز بوده است و به لحاظ بدنی فعال بوده اند، کمتر دچار خستگی مفرط می شوند، انرژی بیشتری دارند، کیفیت زندگی شان بهبود یافته و کمتر دچار افسردگی و اضطراب می شوند بنابراین چه به پیشگیری از سرطان علاقه داشته باشید چه به تازگی دچار سرطان شده یا تحت درمان باشید یا جزو افرادی باشید که چند سال است درمانشان به پایان رسیده، بهتر است از فواید ورزش منظم آگاه شوید.

توصیه طبی ورزشی

پیش از آغاز برنامه ورزشی با پزشک صحبت کنید تا با توجه به سن، میزان تجربه ورزشی، نوع سرطان، مرحله و نوع درمان و دیگر شرایط پزشکی، برنامه ورزشی برایتان در نظر بگیرد.


شاخصه های اخلاقی ورزشکار مسلمان

موضوع اخلاق در ورزش رابطه بین دو طرف است و رابطه صرفاً رابطه با رقیب محسوب نمی‌شود. موضوع اخلاق رابطه با هم تیمی و حتی با خود هم هست. هیچ قانون ورزشی نمی تواند به یک بازیكن فوتبال بگوید چگونه با یار خودی رفتار كند و چگونه حب و بغضهای شخصی را در رابطه ای ورزشی و انسانی كه با هم تیمی اش دارد دخالت ندهد. این وظیفه اخلاق است که در تنظیم این روابط کوشش می کند.

از سوی دیگر معرفت اخلاقی علاوه بر آنكه از جنس ارتباط است از جنس معرفت هم هست یعنی چیزی بر معارف ما می‌افزاید. اینكه در یك مسابقه تنها یک تیم قهرمان می شود و اینكه ورزش علاوه بر قهرمانی كاركردهایی دیگر برای سلامت روح و جسم دارد و اینكه ورزش یک زندگی فشرده شده است همه معارفی هستند كه هر چند تأثیرات اخلاقی زیادی دارند اما بیش و پیش از آن، اینها بر معرفت ما می افزایند. معرفتی كه بسی به كار ما می آید.

ورزش غیر حرفه ای البته شاید به اندازه ورزش حرفه ای به اخلاق نگاه ویژه نداشته باشد. اخلاق حرفه ای اخلاق یک پیشه و یک حرفه است و همانطور كه تجارت، اقتصاد، فكر ، تكنولوژی، پزشكی و رسانه نیز به اخلاقی خاص خود نیاز دارند ورزش حرفه ای نیز بدین اخلاق نیاز دارد. در این میان دغدغه متفكران اخلاق ورزش حرفه ای آن است كه به معیارها و كدهایی اخلاقی توسل جویند كه میان همه فرهنگها و هویتها مشترك است هرچند كه پاره ای معتقد هستند این امید را باید كمرنگ كرد چرا كه تفاوتهای فرهنگی تأثیر خود را بر تفاوتهای معیارهای اخلاقی ورزش حرفه ای هم خواهند گذاشت.


تاريخچه ووشو
تاريخچه ووشو

 

پیدایش ووشو به زمانهای بسیار دور که اولین صورت اجتماعات بشری در جوامع اولیه بوجود آمدند برمیگردد، در آن زمانها بمنظور حفظ سلامتی، درمان بیماریها، افزایش بنیه جسمانی، افزایش طول عمر و آموزش مهارتهای نظامی به افراد آن جوامع حرکاتی ابداع گردید که بسط و گسترش آن در طول ادوار مختلف به ورزش زیبا و جذاب ووشوی امروزی بدل شده است، معتبرترین روایتی که در این خصوص نقل شده حاکی از آن است که در حدود سالهای ۵۲۰ بعد از میلاد ، یک راهب هندی بنام بود هیدهارما (یا داروماتائیشی) که در چین بنام " تامو " شناخته میشود ، بمنظور اشاعه تعالیم مذهبی، از هند راهی چین شده ودر معبدی بنام " شائولین " تعلیمات خود را آغاز میکند. تعالیم راهب تامو شامل مجموعه ای از تمرینات پرهیزگاری و قواعد خشک انظباطی بود که بواسطه وضعیت جسمانی ضعیف، پیروان تامو طاقت تحمل تمرینات را از دست داده و بتدریج دچار ضعف و بیحالی می شدند، این موضوع باعث شد راهب تامو بمدت چند سال از معبد جدا شده و در غاری به تفکر و مراقبه بپردازد، او دراین مدت حرکاتی را بمنظور تقویت بنیه جسمانی راهبان معبد ابداع کرد و در بازگشت به شائولین ،با تمرینات ابداعی خود، شاگردانش را تحت تعلیم قرار داد. این حرکات به " ۱۸ حرکت دست راهب " یا (شی با لوهان چوان) موسومند که در سالهای بعد از تامو بسط و گسترش فراوانی پیدا کرده و بتدریج مبارزان و استادان متبحر فنون رزمی ، در شائولین پرورش یافتند.


معرفی ووشو
معرفی ووشو

 

ووشو (به انگلیسی: wushu) (به چینی: 武術) به هنرهای رزمی کشور چین گفته می‌شود که در آن انواع مختلف حرکات جهت سلامتی جسم و روح و دفاع از خود در نظر گرفته شده‌است. در چین باستان از هنرهای رزمی برای دفاع از سرزمین یا خود یا خانواده از دشمنان، راهزنان و غیره استفاده می‌شد.

امروزه ووشو بصورت یک ورزش استاندارد جهانی به مردم جهان ارائه شده‌است و فقط منحصر به کشور چین نیست و مردم کشورهای مختلف برای بهره گیری از خواص طبی وشرکت در رقابتهای قهرمانی این رشته ورزشی را تمرین می‌کنند.

هنر رزمی ووشو بطور کلی در مسابقات در دو بخش ارائه می‌شود:
زمینه تالو (اجرای فرمهای سنتی چینی بصورت زیبا به همراه حرکات آکروباتیک)
زمینه سانشو (مبارزه آزاد بر روی سکو با استفاده از دستان و پاها و زیرگیری)

تالو : تالو یکی از بخش‌های ورزش ووشو می‌باشد. در این بخش به اجرای فرمهای سنتی چینی همراه با دربرگیری انعطاف،‌ استحکام، استقامت و تمرکز استفاده می‌شود.

این بخش به زیرشاخه‌های متعددی برای نمایش فرهای تالو تبدیل شده است که همه آنها در همان مجموعه تالو گردآوری شده‌اند و به عنوان پیکره‌ای واحد از آنها در مسابقات استفاده می‌شود.

ساندا : (به نام پیشین: سانشو) یکی از بخشهای رشته ووشو به شمار می‌رود.سان‌دا در دو گروه سان‌دا آقایان و بانوان در مسابقات بین‌المللی برگزار می‌گردد.

تغییر نام سانشو به سان‌دا : فدراسیون جهانی ووشو در سال ۲۰۰۹ - ۱۳۸۸ نام سانشو را به ساندا تغییر داد.

 طریقه مبارزه در سان‌دا :
این بخش از رشته ووشو از ساختاری خاص از جمله تلفیق ضربات دست (همانند رشته بوکس)، ضربات پا (همانند رشته تکواندو) و درگیری (همانند رشته کشتی) تشکیل شده است. به همین دلیل سان‌دا را می‌توان از جمله یکی از نفس‌گیرترین رشته‌های ورزشی و یکی از کارآمدترین رشته‌های ورزشی در نظر گرفت.

 سه سبک اصلی ووشو چانگ چوان،نان چوان وتای چی چوان می‌باشد. درمسابقات بین‌المللی فرمهای استاندارد وحرفه‌ای ازاین سبکها اجرامیشود. چانگ چوان یک سبک شمالی است و واژه چانگ چوان به معنی مشت بلند می‌باشد. در این سبک از حرکات بادستان و پاهای کشیده و حرکات زیبای آکروباتیک استفاده می‌شود. نان چوان یک سبک جنوبی است و بیشتر حرکات آن انفجاری و باسرعت است و نمایانگر درگیریهای نزدیک می‌باشد. تای چی سبکی است که برپایه انرژی چی بناشده است و به تقویت بدن هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی می‌پردازد. در این سبک حرکات آرام همراه با تنفس اصولی انرژی بدن را تنظیم می‌کند.

 

 

 


معرفی و تاریخچه نینجا

نینجا (یا در ژاپن شینوبی) به مزدوران مخفی در دوران ژاپن فئودال گفته می‎شود. نینجاها تخصصشان در جنگ‌های غیرمتعارف بود. آنها معمولاً برای جاسوسی، نفوذ، قتل و گاهی هم برای مبارزات مستقیم استخدام می‌شدند و از هنر رزمی و روش جنگی نینجوتسو استفاده می‌کردند. کاربرد امروزی این کلمه به هنرجویان رشته رزمی نینجوتسو نیز اشاره دارد.

در ژاپن باستان، معمولاً نینجاها برای نبرد با سامورایی‌ها به کار گرفته می‌شدند که بیشترین اولویت‌شان، شرافتمندی بود.

 

روش جنگی

ماهیت مرموز نینجاها، در قرن اخیر توجه مردم ژاپن و سپس کل دنیا را جلب کرد و آن را به بخشی از فولکلور و افسانه‌های ژاپن تبدیل کرد. نتیجه این افسانه‌سازی، مشکل‌تر شدن جدا کردن افسانه از واقعیت بود تا حدی که قابلیت‌های فراطبیعی مثل نامرئی شدن و راه رفتن روی آب، به نینجاها نسبت داده شد و این شخصیت، به شکل فیلم و داستان به فرهنگ عامه تمامی جهان، راه یافت. از واژه نینجوتسو برای توصیف فعالیت‌های مختلف نینجاها استفاده می‌شود.

نینجاها با رنگ لباس تیره خود و پوشیدن نقاب همواره نمادی از ترس و دلهره برای ساموراییها مطرح بوده‌اند. برعکس سامورایی‌ها که از سلاح کاتانا به عنوان سلاح اصلی خود استفاده می‌کردند، نینجاها هر ابزاری را که می‌توانستند برای رسیدن به هدف خود به کار گیرند به عنوان سلاح در نظر می‌گرفتند. این تنوع در بکار گیری سلاح از آنان مبارزانی مخوف و راز آلود ساخته بود. شاید معروف ترین سلاح یک نینجا شورایکن یا ستاره نینجا باشد که تقریبا نماد این افراد یا این هنر نیز شده‌است. ستاره نینجا یا شورایکن سلاحی بود که از فاصله به طرف دشمن پرتاب می‌شد و با زخمی کردن یا کشتن حریف و دشمن او را از مقابله با نینجاها باز می‌داشت. توانایی این افراد در جاسوسی در گرو تغییر چهره و استتار آنها بود که ایشان از کودکی آنرا فرا می‌گرفتند و اساتید این هنر بودند.


تاریخچه کونگ فو
تاریخچه کونگ فو

کونگ فو ،شناخته شده ترین ریشه ی هنر های رزمی 
پیدایش وفلسفه کونگ فو ،ازجمله پیچیده ترین مسائلی است که می توان به آن پا سخ داد وعلاقمندان
به راحتی نمی توانند اطلاعات مستندی ازچگونگی شکل گیری این هنر رزمی بدست بیاورند.
کونگ فو یک نگرش است بر دنیای جدید ،ضمن اینکه دارای یک تاریخچه ی قدیمی میباشد .
سرگذشت کونگ فو هم زمان با تاریخچه ی انسان اندیشمند است که در دوازده هزار سال پیش 
سابقه اولین حرکات فکر وجسم برای اولین بار برای مقابله با محیط زیست و بقای خود ،داشته است.


اولین کسانی که پی به این نیروی اسرار آمیز بردند ،نژاد زرد بودند وچون بعدهافقط از نیروی تن 
استفاده کردند ، اصول ومبانی علمی این راه فراموش شد . اصولاً در سبکهای رزمی کسانی بوده اند
که دانش پیشینیان را با اندوخته تجربی خویش در آمیخته اند و به مقتضای شرایط  زمانی و محیطی 
خود ، بیش از دیگران در معرفی و ارائه یک شیوه رزمی خاص موفق بوده اند. ذکر نام و سبک  ایشان
یادی است برای آنها که می دانند وتذکری برای آنان که نمی دانند . هیچ استادی تاشیوه کلاسیک 
و اصولی را بطور کامل و دقیق نیاموخته ،سبکی را معرفی نکرده است .  یاد وخاطره اساتید ، همیشه 
شوق هنرجویان را برمی انگیزد و این همان چیزی است که مایه پیشرفت می شود . 


کونگ‌فو توآ
کونگ‌فو توآ

کونگ‌فو توآ یک هنر رزمی ایرانی و یکی از سبک‌های ورزش کونگ‌فو است که بر بدن و روان سالم‌تر تاکید می‌کند. این ورزش با بهره‌گیری از تجربه ابراهیم میرزایی در زمینه‌های رشته‌های مختلف رزمی و جنگ‌های چریکی، در سال ۱۳۵۱ با این نام بنیان‌گذاری و پس از گذراندن مراحل آزمایشی در باشگاه سرباز (پهلوی سابق) فعالیت رسمی خود را با تاسیس دانشکده انشاء تن و روان در سال ۱۳۵۲ آغاز نموده‌است.

کونگ‌فو توآ دارای هفت مایگاه (بخش) است که به غیر از مایگاه اول که به حرکات فیزیکی و فعالیت‌های بدنی می‌پردازد، بقیه به جنبه‌های علمی، عرفانی و پزشکی در خصوص تن و روان اشاره دارد.

اصول اساسی کونگ‌فو توآ توسط ابراهیم میرزایی در کتابی به عنوان کاراته و ذن انتشار یافته‌است.

هم‌اکنون هزاران کونگ‌فو توآ کار در ایران و چندین کشورازجمله آمریکا، کانادا،   هلند، ترکیه، آذربایجان، سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان، سوئد، هندوستان و بلژیک فعالیت می‌نمایند.


چند غزل از دکتر مجید عزیزی-خرم آباد

 

 

 

باران به‌ هم زد شاخۀ خاکستری را

باران نمی‌فهمید چیزِ دیگری را

 

 بادی به گندمزار موجی زد، تکان داد

از روی گوری یاس‌های پرپری را

 

روی قلمدان حس و حال رفتنت هست

وقتی تعارف می‌کنی نیلوفری را

 

 از قایقت دستی تکان دادی برایم

در چشم‌هایم غرق کردی بندری را

 

 بعد از تو تنها بودنم را دوست دارم

با گریه می‌سازم جهان دیگری را

 

 یک روز می‌فهمی غمم درد کمی نیست

پس می‌فرستی آنچه با خود می‌بری را

 

 

مجید عزیزی

 

گذاشتم که بسوزم، بهار قسمت نیست

 

که هر که دود نشد زیرِ بارِ منّت نیست؟

 

منم که ساز ِ خودم را زدم ، اگر کفر است

 

نمازِ مردمِ دیوانه با جماعت نیست

 

اگر چه سجده نکردم، قبول کن بی شک

 

عبادت از سرِ اجبار هم عبادت نیست!

 

تمامِ عمر به بدنامی‌ام نفهمیدم

 

 که آخرین ثمر دوستی خیانت نیست 

 

سکوت می‌کنم اما نه از رضایت، نه!

 

که گاه سرزنشی جز قبول تهمت نیست

 

 

بهار رفت و زمستان زغالمان گل داد

 

بهار فصلِ درختان بی‌لیاقت نیست

 


ليست صفحات
تعداد صفحات : 10