دور جدید قالب های سایت و وبلاگ

دور جدبد تعمیر قالب های وب سایت

شما میتوانید قالب های قدیمی رو بدون نقص دانلود مجدد نمایید

در صورت وجود هر نقص یا ایرادی در قالب ما رو در جریان قرار بدید 

+ امکان ویرایش قالب برای خریدار

+ امکان ویرایش قالب برای تمام سرویس های وبلاگ ساز

+ سفارش و ساخت قالب جدید

آخرين ارسال هاي انجمن
چند قانون آداب معاشرت
چند قانون آداب معاشرت

کافیست نگاهی به دور و اطراف خود بیاندازید تا متوجه شوید در جامعه ما تنها شمار اندکی از افراد متشخص و با نزاکت بجای مانده است. در روزگاران پیشین به آداب معاشرت و نزاکت اجتماعی بهای بیشتری داده می شد. اما افسوس که جامعه امروز دستخوش تحولات گوناگونی گشته است.

 

مقصود من آن نیست که مردم باید همانند ربات آدابمعاشرت را یک به یک و مو به مو، برده وار رعایت و اجراکنند بلکه رعایت برخی آداب پسندیده بشما کمک خواهدکرد تا شان و منزلت اجتماعیتان ارتقا یابد. من نکاتی را  گرداوری کرده ام که می تواند شما را از یک فرد عامی به یک انسان متشخص و جنتلمن تبدیل کند. با رعایت این نکات ساده به شما اطمینان میدهم که دیگران شما را در زمره افراد با اصل و نسب و فرهیخته قرار خواهند داد.شخصی که دیگران آرزوی معاشرت و شراکت با وی را دارند. و لازم به ذکر نیست که همواره خانم ها از ملاقات با یک مرد متشخص خوشنود خواهند شد.

 

1- همیشه مودب باشید 

اگر هم از کسی خوشتان نمی آید نیازی نیست که شان و منزلت خودتان را تا سطح اجتماعی آن فرد تنزل دهید. مودب و با نزاکت باشید تا برتری خود را نسبت به آن شخص ثابت کنید.

 

2- هیچگاه دشنام ندهید  

دشنام و ناسزاگویی مطلقا ممنوع می باشد. چون نشان دهنده آن است که شما قادر نیستید برای بیان عقاید خودتان از واژه ها ولغات مناسبتری بهره بگیرید. از آن گذشته لاابالیگری همیشه دور از نزاکت و ادب می باشد.

 

3- با صدای بلند صحبت نکنید

هنگامی که با صدای بلند صحبت میکنید، باعث بالا بردن سطح استرس میان اطرافیان خود میگردید. بلند صحبت کردن بیانگر آن است که شما قادر به بحث منطقی با دیگران نیستید و عجز شما را در استدلال معقولانه نشان می دهد و آنکه می خواهید حرف خودتان را با توسل به زور وخشونت به کرسی بنشانید . همچنین بلند صحبت کردن سبب جلب توجه اطرافیان میگردد البته توجه منفی.

 

4- کنترل خود را از دست ندهید

زمانی که شما کنترل اعصاب خود را از دست میدهید و از کوره در میروید به همه نشان می دهید قادر به کنترل احساسات و هیجانات خود نمی باشید. وقتی هم که شما از کنترل رفتار خودتان عاجز می باشید، چگونه قادر به کنترل چیز دیگری خواهید بود؟ همواره خونسردی خود را حفظ کنید (کار آسانی نخواهد بود اما به زحمتش می ارزد).

 

5- به دیگران خیره نشوید

 

زل زدن به دیگران و چشم چرانی نوعی تعرض به دیگران محسوب می گردد. شما که نمی خواهید بی جهت دیگران را مرعوب خود سازید؟ 

 

6-صحبت کسی را قطع نکنید

پیش از آنکه اظهار عقیده ای بکنید، اجازه دهید صحبت دیگران به پایان برسد. میان صحبت کسی پریدن نشانه بی نزاکتی و عدم برخورداری از مهارتهای اجتماعی فرد می باشد. اگر نمی خواهید خودبین و از خود راضی بنظر آیید، هیچگاه صحبت کسی را قطع نکنید و هرگاه که ناچار به انجام این کار شدید حتما با گفتن جمله "معذرت می خواهم"، اقدام به انجام آن کار کنید. مودب بودن به مفهوم آن است که برای موقعیت، عقاید و احساسات دیگران احترام قائل شویم.

 

7- همیشه وقت شناس باشید

  مهم است که به وقت دیگران احترام بگذارید.سر موقع در جلسات، قرار ملاقات ها، موقعیت های شغلی و اجتماعی حضور یابید. همچنین یک فرد متشخص می داند چه زمانی باید میهمانی را ترک

 

8- اسرار زندگی خصوصی خود را فاش نسازید

آبرو، شرافت، صداقت و بصیرت بزرگترین و مهمترین عامل برای حفظ اعتبار یک فرد متشخص می باشد. جزئیات زندگی عشقی شما باید محرمانه باقی بمانند. بنابراین هرگاه شخصی در مهمانی شروع به سخن چینی کرد، از اعتماد معشوقتان سوء استفاده نکرده و صحبتی در رابطه به زندگیتان به میان نیاورید.

 

9- آب دهان نیاندازید

اغلب مردها این کار را بطور ناآگاهانه انجام می دهند. آب دهان انداختن بسیار زننده بوده و بی شخصیتی فرد را میرساند. هیچگاه آب دهان نیندازید مگر آنکه بخواهید ثابت کنید انسان بی نزاکتی هستید.

 

10- حرمت بزرگترها را نگاه دارید

در واقع شما باید همانطور که دوست دارید مورد احترام دیگران باشید خود نیز به دیگران احترام بگذارید. من به این علت بزرگترها را مورد تاکید قرار دادم که امروزه جوانان خیال می کنند همه چیز را می دانند و از همه چیز سر در میاورند و در واقع خود را عقل کل میدانند اما اینطور نیست. کافیست به 5 سال پیش خود بیاندیشید.....یقینا شما امروز بسیار باهوش تر و با تجربه تر شده اید. اینطور نیست؟ با آنکه 5 سال پیش نیز فکر میکردید همه چیز را میدانید.

 

11- به اشتباهات دیگران نخندید

این یکی از پست ترین کارهای است که کسی ممکن است انجام دهد. هنگامی که شما اشتباهی مرتکب میشوید و یا خراب کاری میکنید تنها انتظاری که از دیگران دارید آن است که اشتباهات و خطاهای شما را برویتان نیاورند و از آنها چشم پوشی کنند. از آن مهمتر شما را بواسطه آنها مورد تمسخر قرار ندهند.

 

12- کلاه خود را از سر بردارید

شاید امروزه این رسم دیگر هوادار نداشته باشد. شما می باید کلاه و هر آنچه بر سر دارید را به هنگام داخل شدن به منزل از سر خود بردارید. از آن گذشته هیچگاه با کلاه بر سر میز شام ننشینید چون اینکار نشانه بی نزاکتی مفرط می باشد.

 

13- پیش از صرف غذا منتظر بمانید همه میهمانان سر جایشان بنشینند

زمانی که برای صرف غذا سر میز نشسته اید، باید منتظر بمانید تا تمام میهمانان کاملا سر جایشان بنشینند و آماده صرف غذا گردند. همه افراد باید در یک زمان شروع به صرف غذا کنند. این نکته اگرچه موشکافانه بنظر می رسد، اما بسیار حائز اهمیت میباشد.

 

 

 14- فخر فروشی نکنید

هیچ کس از آدم لاف زن خوشش نمی آید. در هنگام گفتگو درباره مسایل مالی به دارایی های خود اشاره نکرده و ثروت خود را به رخ نکشید.

 

15- به ساعتتان نگاه نکنید

هنگامی که در یک جمع و محفلی می باشید، مدام به ساعت خود نگاه نکنید مگر آنکه بلافاصله قصد ترک آن محل را داشته باشید. وقتی به ساعتتان نگاه می کنید دیگران اینگونه برداشت میکنند که شما خسته و بی حوصله گشته اید.

 

آیین جوانمردی  

علاوه بر دستورات فوق مردان متشخص باید در حضور یک خانم محترم از قوانین ذیل نیز پیروی کنند. شاید دوران جوانمردی بسر رسیده باشد اما هنوز کاملا از میان نرفته است. شما جزء معدود افرادی باشید که این رسوم را همچنان زنده و پابرجا نگاه میدارند.

 

1- همیشه در را برایش باز کنید

این شاید مهمترین قانون آداب معاشرت برای مردان باشد. خواه او در حین ورود به خودرو شما، رستوران، باشگاه و یا هر جای در دار باشد، در را همیشه باید برایش باز نگاه دارید تا او عبور کند.هرگاه چندین در وجود داشت یک به یک آنها را برایش بگشایید.

 

2- کمک کنید کتش را بپوشد

همواره به همسر خود در تن کردن کت و یا اورکتش کمک کنید. این عمل ساده و در عین حال موثر می باشد.

 

3- کمکش کنید بنشیند

هرگاه یک خانم تنها و بدون همراه خواست کنار شما بنشیند، مهم است با بیرون کشیدن صندلی و بازگرداندن آن بسمت جلو ( البته وقتی آن خانم کاملا روی صندلی نشست) به وی در نشستن روی صندلی کمک کنید.

 

4- جای خود را به او بدهید

هرگاه خانمی نزدیک میز غذا آمد و یا در اماکن و وسائط نقلیه عمومی وارد گشت و صندلی خالی موجود نبود، شما باید برخیزید و جای خود را وی تقدیم کنید.

 

5- از جای خود برخیزید

همیشه هنگامی که خانمی به اطاق وارد و یا از آن خارج می گردد از جای خود برخیزید و یا حداقل هنگام ورود از جای خود برخیزید.

 

6- دستان او را بگیرید

در میهمانی ها و موقعیتهای اجتماعی باید دست خود را به همسرتان تقدیم کنید که نشانه صمیمیت بیشتر می باشد اما وقتی بروی سطح ناهموار قدم میزنید باعث کمک به وی می شود خصوصا زمانی که او کفش پاشنه بلد به پا کرده باشد.

 

 7- نیازهای او را جویا شوید

با آنکه این کار را اکثر مردان انجام می دهند، اما باز کمک زیادی به متشخص بودن ما می کند. هنگامی که در موقیتهای اجتماعی می باشید، همواره از وی بپرسید که آیا نوشیدنی و یا غذا میل دارد که برایش بیاورید. به او نشان دهید که به آسایش و نیازهای وی اهمیت قائل هستید.

 

8- اگر چیزی از دستش به زمین افتاد به وی باز گردانید

هنگامی که خانمی چیزی از دستانش به زمین افتاد آن را از روی زمین برداشته و به وی بدهید. خواه آن چیز دستکش باشد و یا انکه پوشه پرونده یا یک اسکناس. البته حتما از ناحیه زانو خم شوید و نه از کمر.

 

9- در راه پله کنار، خانم راه بروید

هیچگاه در راه پله پشت یک خانم حرکت نکنید. خصوصا وقتی دامن کوتاه پوشید باشد. کنار و یا اندکی جلوتر از وی حرکت کنید. این قانون در هنگام عبور از پیاده رو نیز باید رعایت گردد. همچنین هیچگاه یک خانم را از فاصله نزدیک تعقیب نکنید.

 

10- از قسمت بیرونی پیاده رو حرکت کنید

این به خانم همراه شما اجازه می دهد که از رفت و آمد خودروها دور گردد. هرگاه خودرویی ناگهان از کنار شما عبور کرد و آب کنار خیابان را بسمت شما پاشید، این شما هستید که خیس خواهید شد و نه خانمتان. میدونم..میدونم.اما این بهایی است که شما برای متشخص بودن باید بپردازید.

 

11- در حضور یک خانم سیگار نکشید

هیچگاه در حضور یک خانم سیگار نکشید مگر آنکه پیش از آن از وی اجازه گرفته باشید.

 

12- هرگاه بسته ای به همراه داشت برایش حمل کنید

 

این کار به او نشان میدهد که شما برایش احترام قائل هستید و آسایش و راحتی وی را خواستارید.

 

 

 

وب سایت ایران ورزش     

منبع : http://saeidrad.ir/


مطالب مرتبط
بخش نظرات اين مطلب
بخش نظرات براي پاسخ به سوالات و يا اظهار نظرات و حمايت هاي شما در مورد مطلب جاري است.
پس به همين دليل ازتون ممنون ميشيم که سوالات غيرمرتبط با اين مطلب را در انجمن هاي سايت مطرح کنيد . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نيز نظري براي اين مطلب ارسال نماييد:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]