دور جدید قالب های سایت و وبلاگ

دور جدبد تعمیر قالب های وب سایت

شما میتوانید قالب های قدیمی رو بدون نقص دانلود مجدد نمایید

در صورت وجود هر نقص یا ایرادی در قالب ما رو در جریان قرار بدید 

+ امکان ویرایش قالب برای خریدار

+ امکان ویرایش قالب برای تمام سرویس های وبلاگ ساز

+ سفارش و ساخت قالب جدید

آخرين ارسال هاي انجمن
معرفی کیک‌بوکسینگ
معرفی کیک‌بوکسینگ

کیک‌بوکسینگ (به ژاپنی: ‎キックボクシング ‏) ترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزش رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد.در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است.

 

مسابقات در یک زمین مربع شکل ۱۶ تا ۲۰ فوتی که با طناب محصور شده برگزار می‌گردد.زمان بازی معمولاً سه راند سه دقیقهای می‌باشد.که ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می‌کنند. هر مسابقه توسط یک داور و یک پزشک کنترل می‌شود. و در هر راند سه قاضی به مبارزان امتیاز می‌دهند. بنیانگذار کیک‌بوکسینگ در غرب جو لوئیس می‌باشد که پدر کیک بوکسینگ آمریکا نامیده می‌شود.

 

کیک بوکسینگ مانند تمام رشته‌های رزمی دارای کمربند و دان میباشد.این ورزش داخل رینگ برگزار میشود و گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در طول مسابقه بیش از سه خطا داشته باشی بازنده اعلام میشوی.در مسابقه یک داور وسط وجود دارد و سه داور کنار و یک قاضی وجود دارد.در بعضی از مسابقات که سطح آن پایین است زمان مسابقه ۲راند ۲ دقیقهای است.به افرادی که کیک بوکسینگ کار میکنند جنگنده (FIGHTER) می‌گویند.

كیك بوكسینگ تركیبی است از ضربات دست و پا. ضربات پای مختلف و متفاوت از رشته های رزمی به همراه تكنیكهای دست از بوكس قابل استفاده است. كیك بوكسینك ورزشی است تكامل یافته و جذاب و پر هیجان كه در اواخر دهه 70 میلادی یك انجمن جهانی در آمریكا به وجود آمد كه مشهورترین قهرمانان جهان را در خود پرورش داد. افرادی مانند بیل والاس، جك نوریس، جو لوئیس و بنی یوكیدز كه بسیاری از آنها قهرمانان و ستارگان فیلمهای رزمی دنیا به شمار می آیند در دنیا مسابقات كیك بوكسینگ به دو روش آماتور و حرفه ای برگزار می گردد.

 

كیك بوكسینگ دارای روشهای مسابقه مختلفی است كه عبارتند از :

سمی كنتاكت

لایت كنتاكت

فول كنتاكت

لوكیك

 

كه هر كدام قوانین خاص خود را دارا می باشد و عمدتا در مسابقات سبكهاي مختلف تفاوتهاي جزئي با هم دارند.

 

کیک بوکسینگ در دفاع

 

فلسفه آموزش کیک بوکسینگ مانند سایر هنر های رزمی است ،هدف آن یادگیری مبارزه با موفقیت است،ضمن اینکه تمرین می کنید چگونه خارج از رینگ خود را کنترل کنید واز مهارت جنگیدن خود بجز در مواقع دفاع از خود استفاده نکنید .به هر حال اینطور استنباط می شود که کیک بوکسینگ یک ورزش خطرناک وکشنده است وهدف وطرز فکر استادان جدی است . وظیفه مربی شما یاد دادن تکنیکهایی است که شما را قادر به دفاع از خود در هنگام مواجه شدن با حریف در رینگ ویا در درگیریهای خیابانی می کند.

 

هدف یک مربی ایجاد طرز تفکر جنگ جویانه در دانش آموزان است که شامل شجاع بودن ،جرأت داشتن ونترسیدن است . اوباید طرز تفکر را در مغز شاگردان خود القاء کند تا آنها را آماده مبارزه در رینگ یا خارج از رینگ نماید .کیک بوکسینگ بطوری باور نکردنی عملی و مؤثر است . هر آنچه را که آموخته اید ، حتی در اولین جلسات کلاس می توانید به کار بندید به تدریج به شما یاد داده می شود چگونه ضربات جب ومستقیم وهوک وآپرکات بزنید .شما یاد خواهی گرفت چگونه از ضربات لگد پایین ،آرنج وزانو با قدرت وتکنیک مناسب استفاده کنید . شما با پرتابها و تکنیکهای زمین زدن وکار کردن در روی زمین وقفل دستها وپاها وتسلیم کردن حریف آشنا خواهید شد . این تکنیکها همانطور که مبارزین حرفه ای از آن استفاده می کنند به مبتدیان یاد داده می شود . هیچ رازی در کیک بوکسینگ وجود ندارد این یک هنر رزمی است که قدرت صدمه زدن را به طور جدی دارد . تمام تکنیکها آزمایش شده اند وثابت شده تمام آنها کاملآ در وضعیتهای مسابقه واقعی ومؤثر است .

 

شما نباید حتمآ یک کیک بوکسور حرفه ای ویا قهرمان جهان باشید تا یک کیک بوکسور خوب شوید . شما می توانید با سرعتی که خود مایل هستید آموزش ببینید تا سطحی که می خواهید پیش بروید ، شما می توانید در زمان کوتاهی قادر به دفاع کردن از خود در برابر حملات شوید .

 

توجه داشته باشید که کیک بوکسینگ تکنیکهای مفید وهمچنین افزایش قدرت و چابکی را آموزش می دهد فقط استادان با تجربه ورزش می توانند علیه مهاجمین مسلح از خود دفاع کنند .

 

برای اینکه مبارزی خوب در هنگام مواجه شدن با وضعیتهای واقعی شوید باید ویژگیهای روحی خاصی را در خود پرورش دهید .

 

1-همیشه در آنچه در اطراف خود می گذرد آگاه باشید .

2-یک مشت زن ولگد زن انفجاری خوب باشید .

3-در تمام شرایط آرام باشید.

4-درتمام مواقع تمرکز داشته باشید وخوب فکر کنید.

5-برای پیروزی هر کاری که می توانید انجام دهید .

6-سریع وچابک باشید .

7-تنبیه را تحمل کنید وبر درد غلبه کنید .

8-اعتماد به نفس داشته باشید وبر نفس غلبه منید .

9-انتظار هر چیزی را داشته باشید.

 

این خصلت ها را در درون خود جا دهید و در قلب و مغزتان حفظ کنید وسپس مبارزی می شوید که شکست دادنتان در هر شرایطی سخت خواهد شد .یک کیک بوکسور رده بالا یا یک مبارز بر اساس فاصله اش با حریف ، تکنیکهای مبارزه خود را انتخاب می کند .محدودیتهای مختلف مبارزه عبارتند از : محدوده مشت ولگد زدن ، محدوده زانو ، آرنج ، وضربه زدن به سر ، ومحدوده پرتاب کردن وگلا ویز شدن شما باید بستگی به محدوده ای که در خلال مبارزه در آن قرار می گیرید بهترین و مؤثرترین ترکیبات وتکنیکها را به کار برید .

 

اگر شما تمام تکنیکها وبرنامه ها را به کار برید وتمرین کنید ودر تکنیکهای اصلی و تر کیات مهارت پیدا کنید فقط بعد از شش ماه می توانید کیک بوکسور خوبی شوید .به طور معمول سخت تمرین کنید وسعی کنید طرز فکر یک مبارز را در خود به وجود آورید .شجاع ونترس باشید . به عنوان یک کیک بوکسور اصول اخلاقی به شما یاد داده می شود : اصولی مانند کنترل خودتان ، منضبط بودن ، احترام گذاشتن به دیگران و طرز فکر مثبت . به کیک بوکسورها یاد می دهند چگونه در طول مسابقه خود را کنترل کنند و آرام باشند .علاوه برای یک کیک بوکسور باید از هر نوع عمل تحریک آمیز یا خشونت به دیگران خودداری کند ، مگر در وضعیتهای نگران کننده وجایی که او وادار به دفاع در برابر حمله یک ویا چند نفر باشد .

 

هدف نهایی وبعد روانی کیک بوکسینگ وحدت بدن مغز وروان است . برای رسیدن به این منظور شما باید مغزتان را از تمام افکار واحساساتی که بر اثر ترس سرچشمه می گیرند خالی کنید وتمام فکرتان باید می یابد وهیپیروزی باشد . مبارزینی که به ای مرحله از وحدت مغز وبدن می رسند نامرئی میشوند .با تمرین ومدیشن دائمی مغز آرام می گیرد وبه هزاران وضعیت پاسخ می دهد و در تمام این مدت آرام باقی می ماند.


مطالب مرتبط
بخش نظرات اين مطلب
بخش نظرات براي پاسخ به سوالات و يا اظهار نظرات و حمايت هاي شما در مورد مطلب جاري است.
پس به همين دليل ازتون ممنون ميشيم که سوالات غيرمرتبط با اين مطلب را در انجمن هاي سايت مطرح کنيد . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نيز نظري براي اين مطلب ارسال نماييد:
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]